• VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
  • VTEM Image Show
Szkolenia - TPM - Total Productive Maintenance

Certyfikowane szkolenie e-lerningowe TPM – kompleksowe utrzymanie ruchu.

TPM – Total Productive Maintenance to zbiór sprawdzonych technik i rozwiązań, których celem jest zwiększenie efektywności maszyn i urządzeń wykorzystywanych w produkcji. Operatorzy maszyn w ramach codziennej obsługi urządzeń, zdobywają wiedzę i doświadczenie, dzięki któremu mogą przewidywać i zapobiegać awariom oraz stratom związanym z funkcjonowaniem maszyn. Bardzo istotne są również zespołowe działania w ramach programu autonomicznego utrzymania ruchu, których celem jest usuwanie problemów utrudniających optymalne wykorzystanie maszyn i urządzeń.

Szkolenie to wzbogaciliśmy o elementy akcji, elementy humoru, elementy nauki oraz komentarze. A to wszystko w krótkich filmach. Dodatkowo istnieje możliwość pobrania gotowych formularzy, które można użyć w codziennej pracy.

Dzięki temu szkoleniu mogą Państwo bez wychodzenia z domu, firmy pogłębić wiedzę z zakresu kompleksowego utrzymania parku maszynowego.

Niniejsze szkolenie zawiera siedem lekcji, w których opisujemy, czym jest TPM, a także, jakie korzyści wnosi dla przedsiębiorstwa i samych operatorów. Pokazujemy także najlepsze praktyki i dajemy gotowe przykłady.

Program szkolenia:

  1. Pierwsza lekcja opisuje, czym jest TPM, przedstawia główne filary oraz podkreśla szczególną rolę operatorów w zapobieganiu awariom maszyn. Lekcja ta wprowadza nas w cele i kluczowe strategie TPM.
  2. Druga lekcja opisuje 12 etapów wdrożenia TPM. Pokazuje krok po kroku jak należy postępować aby skutecznie wdrożyć TPM.
  3. Trzecia lekcja przedstawia sposób efektywnego wykorzystania maszyn i urządzeń. Omówiony zostanie wskaźnik całkowitej efektywności wyposażenia OEE (Overall Equipment Effectiweness).
  4. Czwarta lekcja poświęcona zostanie awariom, których w większości można uniknąć.
  5. Piąta lekcja opisuje Autonomiczne Utrzymanie Ruchu, czyli główny filar TPM. AUR przebiega w siedmiu etapach, z których każdy kolejny poprzedzony jest audytem.
  6. Szósta lekcja poświęcona została działaniom związanym z wyborem lidera.
  7. Siódma lekcja to podsumowanie.

Filmy:
Jak powinna działać organizacja,
Jak wdrożyć 3 pierwsze etapy AUR na maszynie,
Jak przeprowadzić analizę PDCA.

Dokumenty do pobrania w szkoleniu:
Arkusz audytowy TPM
Arkusz audytowy TPM – wykres radarowy
Arkusz PDCA
Arkusz 5xdlaczego
Arkusz Ishikawy
Arkusz analizy awarii
Lista konserwacji
Lista konserwacji – przykładowa
Lista usterek

Przykładowy komentarz / film:

http://kursy.cyberedu.pl/files/gflean/5S_f_kola/5S_f_kola.html

Przykładowa lekcja:

http://kursy.cyberedu.pl/platforma/film/film.php?f=gfl_tpm&s=270&n=AUR%20etap%203%20Standardy%20sprz%C4%85tanie%20i%20konserwacji&pid=13

 

Jak zapisać się na szkolenie:

Aby zapisać się na szkolenie należy pobrać oraz wypełnić poniższy wniosek. Następnie przesłać go na adres:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Na jego podstawie wystawimy fakturę proforma. Po jej opłaceniu otrzymają Państwo login oraz hasło na platformie kursy.cyberedu.pl oraz 60-dniowy dostęp do całego szkolenia.
Lub proszę dzwonić: Paweł Grobelny tel. 505-461-639

Pobierz wniosek


Koszty szkolenia:
Koszt szkolenia dla jednego uczestnika wynosi 100 zł netto / 123 zł brutto.
Cena obejmuje wykupienie 60-dniowego dostępu do całego szkolenia.

Certyfikat GFLean
Po zakończeniu szkolenia proponujemy Państwu egzamin i certyfikat ukończenia nauki. Koszt egzaminu i certyfikatu dla jednego uczestnika wynosi 50 zł netto / 61,50 zł brutto.